عکس ایرانی
موضوعات
لینکستان


گالری عکس ایرانی و عکس خارجی

عکس ایرانی

گلاب آدینه

عکس ایرانی

مهناز افشار

پگاه آهنگرانی

داریوش ارجمند

عکس ایرانی

ویشکا آسایش

جهانگیر الماسی

الیزابت امینی

عکس ایرانی

زهرا امیر ابراهیمی

اانواع فال وطالع بینی
آمار 7اورنگ


عزت الله انتظامی

بیژن امکانیان

رضا ارحام صدر

عکس ایرانی

ستاره اسکندری

لاله اسکندری عکس ایرانی

لاله اسکندری

لیلا اوتادی

لیلا اوتادی

فتحعلی اویسی

فتحعلی اویسی

برزو ارجمند

عکس ایرانی عکس ایرانی

23 - مهر‌ماه - 1385

درباره میترا حجار

میترا حجار بهترین گزینه فیلمهای حسی

میترا حجار متولد 1355 است او تحصیلات خود را تا دیپلم ریاضی فیزیک ادامه داد.وسپس به مدت 2 سال در کلاسهای کارگردانی بزرگمهر رفیعا شرکت کرد.
اولین تجربه بازیگری وی بازی در نقش دوم در کنار هدیه تهرانی در فیلم غریبانه بود.وی یک سال بعد در سال 77 در فیلم فریاد مسعود کیمیائی ایفای نقش کرد.بازی خوب او در این فیلم باعث شد در متولد ماه مهر در کنار ستاره دیگر سینما محمد رضا فروتن ایفای نقش کرد.متولد ماه مهر که در سال 78 اکران شد باعث شد حجار جایزه بهترین بازیگر زن را از هجدهمین جشنواره فجر دریافت کند.
بازی در فیلم اعتراض دومین تجربه میترا حجار در کنار کیمیائی و فروتن بود.تجربه ای که بار دیگر نشان داد میترا حجار ستاره تازه سینمای ایران است.اعتراض کیمیائی در سال 78 در اوج اعتراضات دانشجوئی اکران شد و با توجه به شرایط آن زمان  کیمیائی  یکی از بهترین فیلمهای خود را ساخت و حجار در نقش یک عاشق و دانشجوی سیاسی فوق العاده ایفای نقش کرد.بازی در فیلم جنائی شبهای تهران و همچنین فیلم رخساره در سال 79 نشان داد حجار برای بازی در تمام نقشها فوق العادست .بازی در فیلم فوق العاده سگ کشی بهرام بیضائی را نیز باید به کارنامه درخشان میترا حجار اضافه کرد هر چند که او در این فیلم نقش کوتاهی را ایفا کرد..


شاید نقطه تاریک بایگری او بازی در مجموعه ضعیف پلیس جوان در سال 80 باشد.هر چند که حجار در همان نقش کوتاه خود در تلویزیون هم عالی بود.اما مجمومه مجموعه ء ضعیفی بود.
مزاحم .قارچ سمی و فراری فیلمهای حجار در سال 80 بودند که نشان داد حجار به علت بازی منحصر به فردش کارنامه کارهایش در هیچ سالی خالی نخواهد بود.

میترا حجار سوپراستاری است که در هر نقشی فوق العادست .وی بازیگری خود را با بازی در فیلمهای سیاسی که دارای مضمون عشقی بود آغاز کرد اما در ادامه  در نقشهای متفاوتی ایفای نقش کرد.او به اعتراف همه به علت بازی بی نظیر حسی بهترین گزینه برای فیلمهای عشقی است و به گفته اکثر کارگردانها میترا حجار بهترین گزینه برای فیلمهای بزرگ است.
صورتی.ملاقات با طوطی و جنایت جزو آخرین کارهای اوست که در سال 81 کار کرده است حجار برای بازی در فیلم صورتی کاندید دریافت برترین بازیگر زن از بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر شد.

 

فیلمشناسی وی به شرح زیر است

غریبانه (احمد امینی  1376)-فریاد (مسعود کیمیایی - 1377)-متولد ماه مهر (احمدرضا درویش - 1378)
شبهای تهران (داریوش فرهنگ - 1379)-اعتراض (مسعود کیمیایی - 1378)-سگ کشی (بهرام بیضایی - 1379)
رخساره (امیر قویدل - 1379)-پلیس جوان (مجموعه - سیروس مقدم - 1379/80)-مزاحم (سیروس الوند - 1380)
قارچ سمی (رسول ملاقلی پور - 1380)-فراری (رضا جعفری - 1380)-صورتی (فریدون جیرانی - 1381)
ملاقات با طوطی (علیرضا داودنژاد - 1381)-جنایت (محمدعلی سجادی، 1381)hتبلیغات
عکس و کلیپ ایرانی
عکس و کلیپ ایرانی

لینک باکس


عکس ایرانی